Novinky 5.9.2018

Ahoj, dnes jsem obdržel od firmy sumcak.cz další krásnou cenu do našeho závodu i jim děkujeme za podporu ...

sumcak logo invert

Voucher obsahuje:

1) 2 noci lovu pro 4 osoby
2) chatka na 2 noci
3) nástražky 10ks
4) zapůjčení vybavení 8 prutů se stojany a montážemi na 2 noci

Novinky 4.9.2018

Ktěm pravidlům jen nápis na web ...důležité pročíst a dodržovat pro klidný průběh závodu děkuji.

Zákaz plavby ve skluzu Slapy

Od 15 června do 15 září, výtlačný režim ve 2 úsecích na Slapech

Informace Státní plavební správy č. 15/2017

zde dne 29. 5. 2017
o osazení plavebního značení na dvou úsecích nádrže vodního díla Slapy
k úpravě plavby ve výtlačném režimu
Státní plavební správa přistoupila v souladu s § 22a odst. 4 zákona č. 114/1995 Sb., o vnitrozemské plavbě, k úpravě plavebního provozu na vodní cestě Vltava, nádrži vodního díla Slapy, a rozhodla o osazení signálních znaků, kterými se na dvou úsecích zavádí plavba ve výtlačném režimu. Konkrétně se jedná o úseky od Nové Rabyně (ř. km 93,70) po Měřín-Hrdlička (ř. km 97,85) a od silničního mostu (ř. km 100,51) po ústí Mastníku (ř. km 105,00). Úprava osazením signálních znaků bude realizována ke dni 15. června 2017 a účinná bude do 15. září 2017. Následně budou vyhodnoceny zkušenosti s tímto opatřením ve vztahu k bezpečnosti účastníků plavebního provozu a plynulosti plavby.
Úprava plavebního značení je realizována následující kombinací signálních znaků. 

Ukončení úseků s úpravou plavebního provozu je vyznačeno signálním znakem E.11 „Konec omezení“.

Důvodem realizace popsané úpravy plavebního provozu je vysoká koncentrace plavidel, plavců a dalších sportovních aktivit, které v uvedených úsecích vedou k naplnění kapacity vodní cesty. Intenzita plavebního provozu tak převyšuje intenzitu provozu v ostatních úsecích vodní cesty na nádrži vodního díla Slapy. Respektování úpravy provedené signálním značením a respektování všech dalších povinností účastníků plavebního provozu bude na vodní cestě kontrolovat a vymáhat Státní plavební správa a Poříční oddělení Slapy Policie České republiky.

Informace Státní plavební správy 15/2017 i2017-15.pdf 2/2

Pojem výtlačný režim plavby využívá vyhláška Ministerstva dopravy č. 46/2015 Sb. a také vyhláška

č. 67/2015 Sb., o pravidlech plavebního provozu. Na webových stránkách Státní plavební správy
jsou uvedeny další podrobnosti k tomuto režimu plavby, včetně informačního videa, vše si můžete
prohlédnout zde.
Platí do: 15.09.2017
(čj. 4774/PH/17)

http://slapy-marine.cz/stranka-zakaz_plavby_ve_skluzu_slapy-128.html

ÚS města Prahy - Mimopstruhové revíry
401 022 VLTAVA 10 - 14, ÚDOLNÍ NÁDRŽ SLAPY

Popis revíru

GPS Z: 49°49'25.618"N, 14°26'2.476"E, K: 49°38'0.445"N, 14°14'50.707"E
Přítok Labe. Od tělesa hráze ÚN Slapy až k tělesu hráze ÚN Kamýk nad Vltavou, bývalé řečiště Mastníku od ústí do údolní nádrže až k hraničním tabulím v polovině ohbí Mastníku mezi bývalým mlýnem a Hrádkem a na Brzině úsek od ústí do údolní nádrže až k hraničním tabulím pod mlýnem v Hrachově. Lov z plavidel, hlubinná přívlač a zavážení nástrah povoleno. V období od 1. 1. do 15. 6. včetně je lov ryb na umělou mušku a lov muškařením povolen výhradně za použití klasické muškařské techniky, tzn., že lze používat pouze muškařský prut s muškařským navijákem a muškařskou šňůrou s návazcem. V tomto období je dále zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělíčko mušky. Lov mníka jednovousého povolen. Součástí revíru jsou potoky Sladovařský, Meredský, Radič, Čelinský, Hubenovský, Hříměždický, Vošický, Jindrovský, Vápenický, Sečský, Liběšovský, Punčochářův, Jablonský, Mladčina (Stranný) a Musík, které jsou chovné - lov ryb zakázán. Mastník a Brzina jsou samostatnými revíry.
Upozornění: Na základě rozhodnutí MZe, č. j.: 28602/2017-MZE-16232, ze dne 9. 6. 2017, je v celém revíru povolen lov:

a) V období od 16. 6. do 31. 8. v době od 00:00 do 04:00 hod.

b) V období od 1. 9. do 30. 9. v době od 22:00 do 24:00 hod. a od 00:00 do 06:00 hod. Lov ryb v této době (v souladu s podmínkami stanovenými uvedeným rozhodnutím MZE z důvodu ochrany úhoře) je povolen pouze na nástrahu rostlinného původu nebo na nástražní rybu o délce minimálně 20 cm, přičemž nemohou být použity její části. Za nástrahy rostlinného původu lze považovat nástrahy typu boilies nebo pelety, ve kterých může být část obsahu tvořena nehomogenními komponenty živočišného původu.


Osoba provádějící lov ryb je povinna:

1) Při lovu ryb v době povolené výjimky z denní doby lovu (od 16. 6. do 31. 8. v době od 00:00 do 04:00 hod. a v období od 1. 9. do 30. 9. v době od 22:00 do 24:00 hod. a od 00:00 do 06:00 hod.) osvětlit místo lovu umělým bílým neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje.
2) V případě pokračování lovu po 24. hodině zapsat nesmazatelným způsobem do oddílu II povolenky k lovu (Evidence docházek a úlovků) nové datum lovu a číslo rybářského revíru. Pokud si osoba provádějící lov ryb nepřisvojila předchozí den žádnou ulovenou rybu, je povinna prázdnou řádku k tomuto dni nejpozději před zápisem nového data proškrtnout.
3) Osoba provádějící lov z plavidla je povinna respektovat ustanovení Řádu plavební bezpečnosti, a to zejména ustanovení, která se vztahují k noční signalizaci malých plavidel za plavby a stání (čl. 3.13. a čl. 3.20. Řádu plavební bezpečnosti).

https://www.rybsvaz.cz/?page=reviry/reviry&lang=cz&id_reviry=26

Novinky 2.9.2018

Ahoj rybáři pár informací o areálu kde se bude pořádat závod. Možnost využít ubytování v chatkách z výhledem na vodu nebo v podkroví, k dispozici v areálu možnost využít společnou kuchyňku a samozřejmostí je WC a sprcha. Areál u fary má tu výhodu že sousedí ze záchranou službou a při nehodě typu zasekly háček nebo třpytka atd bude k dispozici vodní záchrana služba. Po domluvě z Honzou je možnost za-krmit flek před příjezdem na ryby, plus je možnost v areálu koupit žížaly atd, je zde možnost i pronájmu lodi jak z průvodcem (Honzou) tak i zapůjčení samotné lodi. Areál U Fary ....nabízí nevídané možnosti stačí zavolat a domluvit se )))))

Ufary1

ufary2ufary3ufary4ufary6ufary5ufary7ufary10ufary8ufary9

Novinky 29.8.2018

Ahoj rybáři, dnes jsem obdržel další ceny do závodu od rybářské prodejny blackbass.cz a to dárkové šeky na nákup zboží a cestovní pruty. Již příští týden vše vypukne, dolaďuje poslední drobnosti a těšíme se na všechny účastníky. Nezapomeňte uvítací večírek je ve čtvrtek !!! Tak doufáme že všichni účastníci dorazí !!!!! Ve startovném je pro každého závodníka , jídlo ( točíme krocana ) takže žádné svačiny musí se to sežrat )))) a 3 pivka na rozjezd gratis, pak každý sám za sebe dle taktiky týmu )))) .... Tak zatím

IMG6edit

 

 

Novinky 12.8.2018

Ahoj rybáři. Dnes jsem převzal další ceny do závodu od firmy adler-wft.cz  a to pruty WFT - Never Crack, které jistě znáte pod zkratkou žluťáky.

IMG5edit

 

 

Novinky 11.8.2018

Ahoj, rybáři. Dnes mi předali saenger.cz - Uni Cat další krásné ceny do našeho závodu a to tyčové teleskopické bojky, splávky, podvodní splávky, vertikální hlavy, a perfektní nepromokavé tašky na výbavu..

img4edit

 

 

Novinky 10.8.2018

Ahoj rybářo www.sportsrybareni.cz,  mi dnes také předali ceny do závodu a to pruty a obaly Sportex a přenosné udírny vhodné k delším výpravám, takový kousek čerstvého uzeného masa ňam ňam))))

img3edit

 

Novinky 9.8.2018

Ahoj rybáři, dnes jsem převzal další ceny do závodu od firmy mikbaits.cz, různé sumcové pety a bustry, a to nejduležitější při chytání v noci čelovky petzl !!!

img2

Novinky 4.8.2018

Ahoj rybáři. Dnes mi předal Pavel Straka voucher. A další ceny do závodu jsou na cestě !!! Jakmile dorazí tak zase uděláme nějaké foto, třeba to ještě někoho naláká na náš jediněčný závod v lovu Sumce velkého !!! Sám si myslím, že o ceny až tolik nejde, jako spíš o atmosféru a zážitek ze závodu samotného viz (Video 2017). Kde se sejdou lidé, kteří mají stejný koníček, mnozí se potkávají u vody nebo cestují za sumci na stejná místa, dost často i po celé Evropě díky závodu mají šanci se potkat, posedět, popovídat, vyměnit poznatky, domluvit nové výpravy, a získat nové přátele, proto jsme letos přidali jeden den navíc a to Čtvrtek kde všichni závodníci budou mít čas všechny tyto záležitosti probrat )))) Na všechny se moc těšíme...

img1edit

Novinky 28.6.2018

Ahoj sumcaři. Protože mi stále voláte, z celé ČR. Že jste sami na závod a nemůžete najít parťáka do závodu a chtěly by jste se zúčastnit. Tak se Vás pokusím spojit touto cestou. Napište nebo jen klikněte na tento odkaz na mrku https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=752007 hledám parťáka do závodu okolí třeba: Praha, Brno, Plzeň, Olomouc, Znojmo, atd. Nechte na sebe kontakt, zavolejte si mezi sebou, popovídejte si o sumcích. Zkuste nejdřív zajít spolu na sumce před závodem, třeba najdete nového parťáka na ryby. A pak můžete spolu vyrazit na náš závod.
Jelikož přípravy závodu probíhají v naprostém pořádku. Můžeme si dovolit posunout uzávěrku přihlášek do závodu na 15.8.2018 !!!

Novinky 17.6.2018

Ahoj, tak konečně nám začala sezona sumců a můžeme čapat a potrénovat na závod Český sumec, dnes se přihlásil další tým Vesničani, těšíme se na další účastníky a přejeme Petrův zdar a ať cinká v sezoně 2018 !!!

Novinky 8.4.2018

Ahoj sumcaři, tak se nám podařilo získat dalšího partnera pro náš závod, známou Českou firmu MIKBAITS je to firma zaměřená na lov trofejních kaprů, ale také vyrábí sumcové pelety, krmítkové směsi. A letos rozšířila svůj feedrový program, který používám jíž pár let a jsem moc spokojený, co si budeme povídat bez pěkné nástražky se pořádný sumec špatně chytá. Také mají zastoupení firmy PETZL, která vyrábí  perfektní čelovky které používám víc jak 10 let a stále je inovují a dělají lepší a lepší, většina znich už je dobíjecí pomocí usb kabelu, nedokážu si představit noční lov bez pořádné čelovky. Moc děkujeme za podporu závodu Český sumec a přejeme hodně dobrých nápadů do dalších let. 

 

Novinky 19.2.2018

Ahoj. Dnes se nám podařilo sehnat další podporu a partnera závodu.

Děkujeme a těšíme se.

Informace o partnerovy zde sportsrybareni.cz

Novinka 8.2.2018

Pro představu přidáváme mapu, kde bude probíhat samotný závod, od mostu k mostu je to úžasných 15 km plus přilehlé zátoky. Takže oproti loňsku minimálně dvakrát větší úsek vodní plochy... No bude to velký !

mapy 2

 Novinka 2.2.2018

Ahoj. Telefony drnčí a týmy přibývají jeden za druhým. Týmy který byly loni na závodu, tak vezou většinou další kamarády. Takže místo přihlášení jednou týmu přihlašují rovnou dva týmy. No paráda, slibuji že se vynasnažím udělat zase pěkný ZÁVOD v lovu sumců a pokusím se to udělat ještě hezčí jak loni ! 

Více informací o složení týmů naleznete v menu - Týmy ČS 2018.

Těšíme se na další účastníky.

Novinka 5.1.2018

Zveme Vás na další ročník závodu Český Sumec.

Tento ročník se bude konat na Údolní nádrži slapy ( 401 022 ). Termín bude 6. až 9. Září 2018. Místo jsme vybrali opět na Vltavě, zázemí samotného závodu bude Na Staré Živohošťi. Závod bude trvat 48 hodin. Po loňských zkušenostech přidáváme den navíc a to na přátelské posezení před samotným závodem.

Veškeré informace najdete v propozicích nebo Vám je Filip rád zodpoví na tel.

605 545 669.

Těšíme se na Vás.