Propozice - Labe 2024

 

Termín závodu.

1. Ročník závodu Český Sumec - Labe
proběhne v termínu od 22.6. až 25.6.2024.
Pravidla zůstávájí podobná jako doposud na přehradě Slapy, na závod se nevztahují žádné výjimky, tudíž rybaříte stejně, jako když jdete sami normálně rybařit, dodržujete rybářský řád stejně jako ostatní rybáři, a chováte se k ostatním rybářům ohleduplně.

Zázemí samotného závodu bude v Kempu Píšťany na břehu Žernoseckého jezera. Jelikož se jedná o CHKO a chceme se chovat maximálně ohleduplně k přírodě, BUDE ZÁKAZ RYBOLOVU na revíru 441 059 Žernosecké jezero, pouze přes něj budete pomalu !!! ohleduplně !!! projíždět !!! na hlavní tok Labe. 

Start závodu a zázemí máme v Kempu Píšťany na břehu Žernoseckého Jezera, které je propojené s hlavním tokem Labe, tudíž závod bude odstartován od tohoto průplavu.
Závod bude probíhat pouze na hlavním toku Labe a to na všech revírech Labe v ČR. Závodníci se mohu pohybovat po celém Labi, kde jim platí celosvazové povolenky.

 

 

Zároveň bude možné se přesouvat dle plavebního řádu přes plavební komory, které fungují na zavolání v určité hodiny většinou od 8:00 do 17:00, ale to vše si jednoduše zjistíte telefonicky na dané plavební komoře, přes kterou budete chtít proplout nebo stránkách lavdis.cz nebo ricnimapa.cz

Délka závodu bude opět 48 hodin !!!

Novinkou v pravidlech a propozicích závodu bude zákaz focení a natáčení videí během celého závodu na všech úsecích.
Jelikož na řece je vše trochu jinak, budeme mít toto velmi specifické pravidlo a za nedodržení bude tým diskvalifikován a bude mít doživotní zákaz účasti na závodu Český Sumec.

 

ZÁKAZ FOCENÍ A NATÁČENÍ VIDEÍ:


Závod Český Sumec - Labe
Při závodu na řece Labi bude ZÁKAZ focení a natáčení videí a zveřejnění lovných míst nebo úlovků kdekoliv a hlavně na sociálních sítích. Jak během závodu, tak i po jeho skončení !!!! pokud tým poruší tato pravidla, může být diskvalifikace i zpětně a již nikdy se našeho závodu nebude moct zúčastnit. Hned vysvětlím proč ... jde o ochranu všech ulovených sumců !!! Všichni víme, jak to poslední pár let funguje. Uloví se trofejní ryba a pak se vyfotí a umístí na sociální sítě a do týdne na daném místě sedí desítky až stovky rybářů. A proto jsme zavedli toto pravidlo. Pokud ho nechcete dodržovat, prosím vás rovnou dopředu, nehlašte se do našeho závodu, ať se vyhneme nepříjemnostem. Nikdo vás do závodu nenutí, děkuji za pochopení. Pokud se přihlásíte, berete na vědomí toto nejdůležitější pravidlo i všechna ostatní a zaplacením startovného je považováno za souhlas s těmito pravidly.

 

Chytat se bude opět z lodě, ( pokud zakotví tým u břehu dodržuje ta samá pravidla jako na lodi, okruh 50 m od jiného týmu atd… pokud tým zavolá rozhodčímu, může sedět i blíž pokud se oba týmy domluví, že chtějí rybařit na břehu blíž k sobě), Pokud tým bude chytat jen ze břehu, musí se tam přepravit lodí či člunem po startu závodu, je zakázáno si místa předem nechat někým hlídat.

Tým je maximálně dvoučlenný, to znamená 2 chytající rybáři, každý dle rybářského řádu !!! ( každý může chytat na 2 udice, dohromady tým muže mít nahozené 4 udice při dodržení Rybářského Řádu )

Techniky lovu jsou bez omezení ( přívlač, vábnička, vertikálka, bójky, podvoďáky, atd. ), ale dle platného Rybářského Řádu. Na revírech, 441 023 Labe 6-7, 441 024 Labe 8, 441 025 Labe 9, 441 026 Labe 10, 441 027 Labe 11-12 . Pozor na Labi není povolen lov 24 hodin jako na Slapech, takže každý závodník si zjistí kde zrovna je a bedlivě si přečte co smí a nesmí na daném revíru a za předpokladu dodržení bližších podmínek, které jsou uvedeny v RŘ , vše musí dodržovat jako by rybařil mimo závod, na závod nejsou uděleny žádné výjimky !!!! Všichni závodníci se budou také chovat ohleduplně k ostatním rybářům
,které potkají během závodu, jsou stejní rybáři jako ostatní, opět bez jakýchkoliv výhod nebo omezení. Osoba provádějící lov z plavidla je povinna respektovat ustanovení Řádu plavební bezpečnosti. Závod je ve stylu chyť a pusť, všechny ulovené ryby budou vráceny zpět do revíru !!!

 

Nové Bodování:

Do závodu se počítá sumec od 70cm ale do 99cm bude oceněn body dle tabulky.
Od 100cm se násobí sám sebou..

Tabulka bodování do 100cm :

70 cm až 79 cm = 1000 bodů

80 cm až 89 cm = 2000 bodů

90 cm až 99 cm = 3000 bodů

Od 100cm se násobí ryba sama sebou
Příklad bodování :

100cm - ( 100 krát 100 ) = 10000 bodů

150 cm - ( 150 krát 150 ) = 22500 bodů

200 cm - ( 200 krát 200 ) = 40000 bodů

 

Bodovaná ryba je Sumec velký ( Silurus glanis )

Okamžitě při zaseknutí velké ryby, bude druhý závodník co nejrychleji telefonicky kontaktovat rozhodčího. Který rozhodne zda je dostatečně blízko a dorazí co nejrychleji a provede měření, zapíše délku do karty závodního týmu a sumec se pouští zpět do revíru. Pokud rozhodčí po telefonátu!!! rozhodne, že není časově možné aby on sám provedl měření a tím by ryba mohla utrpět újmu, dostanou všechny týmy před závodem speciální metr a kartu, do které zapíší délku ryby, číslo ryby, a vyfotí rybu tak aby fotka byla co nejlepší a dala se zní určit délka. Rybu změří a vyfotí dle přesných postupů, které budou dodržovány a přesně definovány před závodem. Fotku předají rozhodčímu ( pošlou na mobil ), který ji důkladně posoudí, zkontroluje na PC a poté připíše body danému týmu. Předem upozorňujeme, jakýkoliv podvod s fotkami bude uveřejněn a daný tým diskvalifikován.

 

Startovné 8500,- za tým.

 

Startovné obsahuje:

Spuštění lodě na vodu, pohoštění na sobotním večírku (jídlo), parkování, 4 dny možnost přespávání v areálu (v bivaku ), který je uzavřený pro závodníky, sprcha a WC


Časový harmonogram závodu:

22.6. Příjezd, spouštění lodí 12:00

22.6. Přátelské posezení 16:00 - 22:00

23.6. Spouštění lodí 6:00 - 9:00

23.6. Prezentace 9:00 - 11:00

23.6. Začátek závodu 12:00

25.6. Konec závodu 12:00

25.6. Vyhlášení závodu a předání cen 15:00

 

Místo konání:

Kemp Píšťany, 411 01 Píšťany
Který se nachází na břehu Žernoseckého jezera, které je propojené s Labem

Zázemí samotného závodu, registrace, vyhlášení výsledků, prostor pro parkování automobilu s podvalníky bude v areálu Kemp Píšťany.

 

Adresa: Kemp Píšťany, 411 01 Píšťany
Je to cca 5 km od Litoměřic

 

Pokud by měl někdo zájem, je možnost využít služeb Kempu Píšťany nebo sousedícího Hotelu Marina Labe, samozřejmě po domluvě dle jejich ceníku s majitelem.

Sjezd pro lodě je přímo v Kempu Píšťany.

 

Jak se přihlásit do závodu:

Kontaktovat pořadatele závodu nejlépe telefonicky.
+420 605 545 669 Fillip Dušák popřípadě na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Startovné 8500,-

Za přihlášený tým se počítá jen ten, co má zaplacené startovné, a následně se objeví v tabulce ( Týmy ČSL 2024 Labe ). Pro případ, že by si to snad někdo rozmyslel a blokoval tak účast jiného týmu je startovné nevratné !

Uzávěrka přihlášek bude do naplnění kapacity závodu !!! Konec přihlášek je 20. Května 2024 !!!

 

Lodě a motory:

Velikost lodí není nijak omezena. Výkon motorů není nijak omezován. Maximální rychlost plavby není nijak omezena. Všechny lodě se ale musí předem seznámit s pravidly lodního provozu na dané vodě a tato pravidla dodržovat.

 

Vzdálenost lovících a projíždějících lodí:

Minimálně 50 metrů - zakotvená loď se objíždí volným prostorem. Pokud je úsek postavením lodí „neprůjezdný", může loď projet mezi nimi se snížením rychlosti průjezdu a maximální ohleduplností k chytajícím závodníkům.

 

Lovný úsek lodi:

Okruh 50 metrů okolo zakotvené lodi - do tohoto úseku nesmí další tým vjíždět. Okruh 50 metrů okolo zakotvené lodi – do tohoto úseku nesmí další tým nahazovat. Závodník nesmí svým hlučným chováním rušit lovné místo soupeře či omezovat možnosti nahazování soupeře (křížení vlasců), který byl na místě zakotven dřív. Je povoleno nahazovat jakkoliv daleko do prostoru neobsazeném žádnou z lodí. Pokud loď driftuje, musí respektovat lovný úsek ostatních zakotvených lodí.

 

Předčasné ukončení závodu:

V případě nepřízně počasí či jiného nebezpečí si pořadatel vyhrazuje právo ukončit závod. Do výsledků se započítávají ryby ulovené do tohoto času. Pořadatel si vyhrazuje právo v případě důležité potřeby upravit pravidla, všichni závodníci souhlasí s těmito pravidly, což potvrdí uhrazením startovného a svým podpisem při registraci. Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit, pokud nebude naplněna kapacita , nebo nebude o závod zájem a vrátí startovné v plné výši.

 

Diskvalifikace týmů:

V případě podvodů s rybami, předávání ryb mezi jednotlivými loděmi,pokud bude po registraci některý člen týmu přistižen, že v areálu závodu, nebo kdekoliv narušuje veřejný pořádek (agresivní chování, útoky na ostatní účastníky závodu, atd.) bude celý tým bez náhrady vyloučen a okamžitě je povinen opustit areál závodu a má do areálu zákaz vstupu. Rozhodčí má právo kdykoliv kontrolovat dodržování pravidel závodu. Jakékoliv porušení pravidel znamená okamžité vyloučení týmu ze závodu bez náhrady.

 

K účasti na závodě jsou nutné následující platné doklady:

Platný státní rybářský lístek, platná povolenka k rybolovu na reviru Labe ( Celosvazová povolenka ). Sedmidenní povolenku je možno koupit nebo ji po dohodě zajistíme. Pořadatel organizuje závod tak, aby byla v maximální míře zaručena bezpečnost všech závodníků, včetně doprovodu a diváků. Přesto všechno je účast na této akci výhradně na vlastní nebezpečí. Za nezletilého do 15-ti let ručí rodiče, nebo zákonný zástupce. Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody na majetku ani zdraví a účastníci závodu berou toto svým přihlášením se do závodu na vědomí. Závodníci i doprovod jsou povinni dbát všech pokynů pořadatele, zejména pokud jde o parkování vozidel a udržování pořádku v místě závodu. Případné škody na pozemcích a majetku jdou na vrub viníka, nikoliv pořadatele.

Po celý závod bude přítomen fotograf a kameraman. Účastníci závodu dávají svým podpisem při registraci souhlas k pořizování záznamů a použití pro komerční užití.

 

Vyhodnocení:

V případě rovnosti rozhoduje o pořadí nejdelší ryba a v případě, že nerozhodne ani toto kritérium, bude rozhodující čas ulovené první ryby.

 

Ceny:

1. Místo - pohár a výběr jedné ceny

2. Místo - pohár a výběr jedné ceny

3. Místo - pohár a výběr jedné ceny

Samozřejmě ani letos nebude chybět putovní pohár za největší rybu závodu. Na který přibude jméno týmu, jméno rybáře, míra sumce a revír kde se závod konal. A bude týmu propůjčen do opatrování na jeden rok do dalšího ročníku závodu. Plus dostane cenu za největší rybu závodu.

Ceny jsou pro všechny účastníky závodu !!!

Z minulých ročníků vyplývá, že závodníci si odvezou ceny v hodnotě vyšší než je vybrané startovné.

A to formou 1. místo si vybírá jako první ze všech možných cen, 2. místo si vybírá jako druhý se zbývajících cen , 3. místo si vybírá jako třetí v pořadí ze zbývajících cen atd. Až na poslední tým zbyde poslední cena.

 

Ceny :

Týdenní pobyty v zahraničí v různých rybářských destinacích pro 2 nebo 4 osoby. Viz. minulé ročníky.

Pobyty v České republice a také pobyty na rybolov na různých soukromých vodách.

Rybářské náčiní na chytání sumců například od značek Black CAT, Uni Cat, WFT, Mikbaits, Flajzar, Volzankacz,

A další různé vybavení na lov sumců ( navijáky, pruty, šňůry, atd. ) od našich partnerů viz. níže.

Poukazy v ruzných hodnotách.

Každý závodník obdrží vstupenku na Forfishing.

Po minulém ročníku již víme, že ceny nám do závodu přibývali i v průběhu přihlášek od různých přátel a kamarádů, co sami pořádají různé rybářské akce, a tak je budeme průběžně přidávat do novinek sem na stránky.

 

Pořadatel závodu:

Rybářský instruktor a pořadatel Online rybářských závodů.

Filip Dušák
Tel. 605 545 669

Naši partneři :

Adler-Dobruška WFT

Boat 007

Sumci.com

Saenger.cz –Uni Cat

Sumcak.cz

Mikbaits.cz

Mrk.cz

Rekreacnistrediskoufary-starazivohost.cz

Black-Cat.cz

Volzankacz.cz

Forfishing.cz

Kemp Píšťany

Ffa.cz