Ceny pro všechny účastníky! Od prvního, do posledního místa !!!


Propozice - Slapy 2024

Termín závodu:

Osmý ročník závodu se uskuteční 7-10.9.2024 na stejném místě jako vloni, opět se bude chytat na celé přehradě, což je 42,5 km !!! Vltava 10-14, Údolní nádrž Slapy ( 401 022 ). Pro představu možnost zhlédnout na videu Český Sumec 2018 <--Click-

Délka závodu bude opět 48 hodin non stop !!!

Chytat se bude zase z lodě, ( pokud zakotví tým u břehu dodržuje ta samá pravidla jako na lodi, okruh 50 m atd… pokud tým zavolá rozhodčímu může sedět i na břehu, kam se přepraví lodí či člunem po startu závodu ).

Tým je Maximálně dvou-členný to znamená 2 chytající rybáři, každý dle rybářského řádu !!! ( každý může chytat na 2 udice, dohromady tým muže mít nahozené 4 udice při dodržení RŘ )

Techniky lovu jsou bez omezení ( přívlač, vábnička, vertikálka, bójky, trhačky, podvoďáky, atd. ),  ale dle platného rybářského řádu. Na revíru Vltava 10-14, ( 401 022 ) je povolen lov 24 hodin, ale za předpokladu dodržení bližších podmínek, které jsou uvedeny v RŘ a každý je musí dodržovat. Osoba provádějící lov z plavidla je povinna respektovat ustanovení Řádu plavební bezpečnosti. Závod je ve stylu chyť a pusť, všechny ulovené ryby budou vráceni zpět do revíru !!!

Nové Bodování: 

Do závodu se počítá sumec od 70cm ale do 99cm bude oceněn body dle tabulky.

Od 100cm se násobí sám sebou.. 

Tabulka bodování do 100cm :

70 cm až 79 cm = 1000 bodů

80 cm až 89 cm = 2000 bodů

90 cm až 99 cm = 3000 bodů

Od 100cm se násobí ryba sama sebou
Příklad bodování :

100cm - ( 100 krát 100 ) = 10000 bodů

150 cm - ( 150 krát 150 ) = 22500 bodů

200 cm - ( 200 krát 200 ) = 40000 bodů

 

Bodovaná ryba je Sumec velký ( Silurus glanis )

Okamžitě při ulovení sumce nebo při zaseknutí velké ryby, co nejrychleji telefonicky kontaktovat rozhodčího. Který dorazí co nejrychleji a provede měření, zapíše délku do karty závodního týmu a sumec se pouští zpět do revíru. Pokud rozhodčí po telefonátu!!!, rozhodne že není časově možné aby on sám provedl měření a tím by ryba mohla utrpět újmu, dostanou všechny týmy speciální podložku s metrem a kartu do které zapiší délku ryby, číslo ryby, a vyfotí rybu tak aby fotka byla na placato. Rybu změří a vyfotí dle přesných postupu které budou dodržovány. Fotku předají rozhodčímu, který ji důkladně posoudí, zkontroluje na PC a poté připíše body danému týmu. Předem upozorňujeme, jakýkoliv podvod s fotkami bude uveřejněn a daný tým diskvalifikován.

 

Startovné 8500,- za tým.

Startovné obsahuje:

Spuštění lodě na vodu , parkování, 4 dny možnost přespávání v areálu (v bivaku ) který je uzavřený pro závodníky, pohoštění na sobotním večírku (jídlo), Tombola, sprcha a WC po celý závod + kuchyňka, speciální metr na závod, upomínkový předměty na závod Český sumec 2024.

 

Časový harmonogram závodu:

7.9. Příjezd 12:00

7.9. Přátelské posezení 16:00 - 22:00 

8.9. Prezentace 8:00 - 11:00

8.9. Začátek závodu 12:00

10.9. Konec závodu 12:00

10.9. Vyhlášení závodu a předání cen 15:00

 

Místo konání:

Zázemí samotného závodu, registrace, vyhlášení výsledků, prostor pro parkování automobilu s podvalníky bude v areálu

Rekreační středisko U Fary. K dispozici je nonstop 24 hodin sociální zařízení ( WC, sprcha ).

Adresa: Rekreační středisko U FARY.

Stará Živohošť  ( cca 45 km od Prahy, na levém břehu Slapské přehrady ).

GPS – 49.7571964N, 14.4238581E

Pokud by měl někdo zájem je možnost využít služeb Rekreačního střediska U Fary dle jejich ceníku.

Sjezd pro velké lodě je zde 49.7614864N, 14.4203067E

 

Jak se přihlásit do závodu:

Kontaktovat pořadatele závodu nejlépe telefonicky.
+420 605 545 669 Fillip Dušák popřípadě na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Startovné 8500,-

Za přihlášený tým se počítá jen ten co má zaplaceno startovné, a následně se objeví v tabulce ( Týmy ČS 2024 Slapy ). Pro případ že by si to snad někdo rozmyslel a blokoval tak účast jiného týmu je startovné nevratné !

Uzávěrka přihlášek bude do naplnění kapacity závodu !!! Konec přihlášek 20. Července !!!

 

Lodě a motory:

Velikost lodí není nijak omezena. Výkon motorů není nijak omezován. Maximální rychlost plavby není nijak omezena. Všechny lodě se ale musí předem seznámit s pravidly lodního provozu na dané vodě a tyto pravidla dodržovat.

Vzdálenost lovících a projíždějících lodí:

Minimálně 50 metrů - zakotvená loď se objíždí volným prostorem. Pokud je úsek postavením lodí „neprůjezdný", může loď projet mezi nimi se snížením rychlosti průjezdu a maximální ohleduplností k chytajícím závodníkům.

Lovný úsek lodi:

Okruh 50 metrů okolo zakotvené lodi - do tohoto úseku nesmí další tým vjíždět. Okruh 50 metrů okolo zakotvené lodi – do tohoto úseku nesmí další tým nahazovat. Závodník nesmí svým hlučným chováním rušit lovné místo soupeře či omezovat možnosti nahazování soupeře (křížení vlasců), který byl na místě zakotven dřív. Je povoleno nahazovat jakkoliv daleko do prostoru neobsazeném žádnou z lodí. Pokud loď driftuje, musí respektovat lovný úsek ostatních zakotvených lodí.

Předčasné ukončení závodu:

V případě nepřízně počasí či jiného nebezpečí si pořadatel vyhrazuje právo ukončit závod. Do výsledků se započítávají ryby ulovené do tohoto času. Pořadatel si vyhrazuje právo v případě důležité potřeby upravit pravidla, všichni závodníci souhlasí s těmito pravidly, což potvrdí uhrazením startovného a svým podpisem při registraci. Pořadatel si vyhrazuje právo závod zrušit, pokud nebude naplněna kapacita , nebo nebude o závod zájem a vrátí startovné v plné výši.

Diskvalifikace týmů:

V případně podvodů s rybami, předávání ryb mezi jednotlivými loděmi,pokud bude po registraci některý člen týmu přistižen, že v areálu závodu, nebo kdekoliv narušuje veřejný pořádek (agresivní chování, útoky na ostatní účastníky závodu, atd.) bude celý tým bez náhrady vyloučen a okamžitě je povinen opustit areál závodu a má do areálu zákaz vstupu. Rozhodčí má právo kdykoli kontrolovat dodržování pravidel závodu. Jakékoliv porušení pravidel znamená, okamžité vyloučení týmu ze závodu bez náhrady.

K účasti na závodě jsou nutné následující platné doklady:

Platný státní rybářský lístek, platná povolenka k rybolovu na revír 401 022, Vltava 10-14, (sedmidenní povolenku je možno koupit Územní svaz města Prahy nebo ji po dohodě zajistíme, cena povolenky je 500,- Kč ) Pořadatel organizuje závod tak, aby byla v maximální míře zaručena bezpečnost všech závodníků včetně doprovodu a diváků. Přesto všechno je účast na této akci výhradně na vlastní nebezpečí. Za nezletilého do 15-ti let ručí rodiče, nebo zákonný zástupce. Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody na majetku ani zdraví a účastníci závodu berou toto svým přihlášením se do závodu na vědomí. Závodníci i doprovod jsou povinni dbát všech pokynů pořadatele, zejména pokud jde o parkování vozidel a udržování pořádku v místě závodu. Případné škody na pozemcích a majetku jdou na vrub viníka, nikoliv pořadatele.

Po celý závod bude přítomen fotograf a kameraman. Účastníci závodu dávají svým podpisem při registraci souhlas k pořizování záznamů a použití pro komerční užití.

Vyhodnocení:

V případě rovnosti rozhoduje o pořadí nejdelší ryba a v případě že nerozhodne ani toto kritérium, bude rozhodující čas ulovené první ryby.

Ceny:

1. Místo - pohár a výběr jedné ceny

2. Místo - pohár a výběr jedné ceny

3. Místo - pohár a výběr jedné ceny

Samozřejmě ani letos nebude chybět putovní pohár za největší rybu závodu. Na který přibude jméno týmu, jméno rybáře, míra sumce a revír kde se závod konal. A bude týmu propůjčen do opatrování na jeden rok do dalšího ročníku závodu. Plus dostane cenu za největší rybu závodu.

Ceny jsou pro všechny účastníky závodu !!!

Z minulých ročníků vyplývá, že závodníci si odvezou ceny v hodnotě vyšší než je vybrané startovné.

A to formou 1. místo si vybírá jako první ze všech možných cen, 2. místo si vybírá jako druhý se zbývajících cen , 3. místo si vybírá jako třetí v pořadí ze zbývajících cen atd. Až na poslední tým zbyde poslední cena.

Ceny : 

Týdenní pobyty v zahraničí v různých rybářských destinacích pro 2 nebo 4 osoby. Viz. minulé ročníky.

Pobyty v České republice a také pobyty na rybolov na různých soukromých vodách.

Rybářské náčiní na chytání sumců například od značek Black CAT, Uni Cat, WFT, Mikbaits, Flajzar, Volzankacz,

A další různé vybavení na lov sumců ( navijáky, pruty, šňůry, atd. ) od našich partnerů viz. níže.

Poukazy v ruzných hodnotách.

Každý závodník obdrží vstupenku na Forfishing.

Po minulém ročníku již víme, že ceny nám do závodu přibývali i v průběhu přihlášek od různých přátel a kamarádů, co sami pořádají různé rybářské akce, a tak je budeme průběžně přidávat do novinek sem na stránky.

Pořadatel závodu:

Rybářský instruktor a pořadatel Online rybářských závodů.

Filip Dušák 
Tel. 605 545 669

Naši partneři :

Adler-Dobruška WFT

Boat 007

Sumci.com

Saenger.cz –Uni Cat

Sumcak.cz

Mikbaits.cz

Mrk.cz

Rekreacnistrediskoufary-starazivohost.cz

Black-Cat.cz

Volzankacz.cz

Forfishing.cz

Kemp Píšťany

Ffa.cz